fbpx

E-ticaret siteniz 2018’e hazır mı?

E-ticaret siteniz 2018'e hazır mı?

E-ticaret sitenizde, yeni yıla artan satışlarla girmeyi sabırsızlıkla bekliyor olabilirsiniz. Herkes sevdikleri için bu dönemde bir hediye düşünmekte, özellikle kalabalık yüzünden alışveriş yapmayı göze alamayan ve hediye alternatiflerini kolayca karşılaştırmak isteyenler, e-ticaret sitelerini her başvuruyorlar

E haliyle bizde tercihini internetten alış veriş yapmaktan kullananlar için bir kaç hazırlık yapmalıyız . Yeni kampanyaların, alışverişte daha hızlı ve daha kolay olmanın yollarını aramalıyız.

Peki, yeni yıl çalışmalarınızda e-ticaret siteniz nerede?.

Site tasarımı incelenmesi

Bu renkli, eğlenceli yılbaşı haftasına girerken, e-ticaret siteniz bu trende ayak uydurmak ihtiyacı duyacaktır. Yılbaşı dönemini sembolize eden renklerle donatılmış bir site sizi alışveriş yapmaya teşvik edebilir. Ayrıca, yeni yılın görünümü ve yılbaşı temasıyla eşleşen ayrıntılarla web sitenizi renklendirebilirsiniz.

Ancak bu noktada, kullanılan hareketli görüntülerin sitenizi ağırlaştırmadığına dikkat etmeniz gerekir. Websepet’in Akıllı E-ticaret Paketleri ile sitenizi özel tasarımla diğer sanal mağazalardan sorunsuz bir şekilde farklı kılabilirsiniz.

Sitenizin çalışma hızını kontrol etme

Yılın başlangıcına yaklaşırken e-ticaret sitelerindeki trafik, saha operasyonunun hızını yavaşlatabilir; Site görüntülemeyle ilgili bazen sorunlar da olabilir. Bu sorundan kaçınmak için, e-ticaret sitenizin olabildiğince basit bir tasarıma sahip olması yararlıdır. Elbette e-ticaret sitenizin altyapısı Websepet ise, endişelenmenize gerek yok…

Fırsatların ve indirimler güncellendiğinden emin olun

İndirimler, hediye çekleri ve e-ticaret sitenize uyguladığınız indirimli kuponlar hakkındaki güncellemeleri kontrol etmek de son derece önemli bir ayrıntıdır.

Sadece satışlara odaklanmamak

Elbette Yeni Yıl Günü, e-ticaret için en çok sevilen dönemlerden biridir. Bununla birlikte, aynı zamanda müşterilerinize de faydalı olmanız gerekir. Sitenizde alışveriş yapan, yani sizi tercih eden kişiler, satın alımlarda yapılan indirimler ve belirli bir ücret karşılığında ödeme yapanlar için küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz. Böylece müşterilerinize Yıl başı hediyesi verebilirsiniz.

Hediye paketleri oluşturma

Yılın başında özel ambalaj kağıdı bulmak zor olabilir. Bu nedenle, müşterilerinizin işini kolaylaştırmak ve aynı zamanda müşteri memnuniyetini sağlamak için bu özel hediye paketleme servisini de sunabilirsiniz.

Hızlı sevkıyat ve teslimat

Yılbaşı döneminde dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri, ürünlerin teslim süresi. Ürünleri zamanında teslim etmek önümüzdeki yılda bile satışlarınızı etkileyecek bir durum olabilir. Bu nedenle, taahhüt ettiğiniz süre içinde teslimat yapmanız son derece önemlidir.

E-ticaret sitenizi yılın başında hazırlamak ve fırsatı kaçırmadan para kazanmaya başlamak istiyorsanız, hemen ücretsiz hesabınızı oluşturabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + eight =