fbpx

E-Ticaret Başarı Hikayeleri

E-Ticaret Başarı Hikayeleri

Dünyayı kasıp kavuran e-ticaret sektörü, birçok firmanın zengin olmasını sağladı. Online kategoride ticareti inanılmaz bir şekilde hızlandıran eticaret online alışveriş işlemleri, dünyanın en popüler seçenekleri arasında yer almaktadır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte satış patlaması yapan bu siteler, kolay alışveriş imkanı sunmaktadır.

 

1-Hepsi Burada Genişlemeye Devam Ediyor

Yedi milyon kapasiteli dev ticaret platformu Hepsi burada, günümüzün en popüler siteleri arasında yer alıyor. 1998 yılında kurulan ve her geçen gün büyümeye devam eden bu site, büyük bir ticaret hacmine sahiptir. Türkiye’de en popüler alışveriş siteleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kolay menü ve pratik satış işlemleri, bu kategoride oldukça önemlidir. Sipariş seçenekleri kategorisinde birinci sınıf özelliklere sahiptir.

 

2-Gitti Gidiyor Hız Kesmiyor

E-ticaret denildiği zaman Türkiye’de ilk akla gelen gittigidiyor.com olmuştur. Bir çok ürün seçeneğini bünyesinde barındıran ve firmaların ürünlerini yüzde ile satan bu site, günümüzün en popüler online siteleri arasında yer alıyor. Bu site 2001 yılında kurulmuştur. On beş milyon satış işlemi ile oldukça popüler olan bu site, alıcı ve satıcıyı güvenli bir şekilde bir araya getiriyor. Dört bin kategoride birçok ürünü satışa sunmaktadır. 2011 yılında Ebay’e satılmıştır. Her geçen gün cirosunu yükselten bu site, diğer birçok siteye nazaran oldukça popüler özelliklere sahiptir.

 

3-Akakçe Değişik Bir Tarza Sahip

Çalışma sistemi bakımından oldukça orijinal olan bu site, ticaret dünyasına yeni bir anlayış getirmiştir. En hesaplı fiyat seçeneklerinden en pahalı fiyat seçeneğine kadar bütün ürünleri listeleyen site, ürünlerin satıldığı sitenin adresini de veriyor. 2000 yılında kurulan bu site, bu kategoriye farklı bir bakış açısı getirerek, e-ticaret dünyasında yeni bir anlayış meydana getirdi. Bu site, en hesaplı ürün kategorisinde profesyonel arama özelliklerine sahiptir.

 

4-JD.com-Jingdong Mall Farkı

Manyetik optik disk satış işlemi ile ticaret dünyasına adım atan bu site, günümüzde altı milyar doları aşan bir ticaret hacmine sahiptir. Elektronik ürün seçeneklerinin yanı sıra binlerce ürün seçeneğini kataloğunda barındıran site 2004 yılında ilk siparişini gerçekleştirdi. 1998 yılında kurulan ve altı yıl sonra tam anlamı ile faaliyete geçen site, günümüzde ticaret hacmini genişletmeye devam ediyor. Aylık on sekiz milyon kullanıcıya sahip olan bu site, profesyonel tasarım özelliklerine sahiptir.

 

5-Ebay Hacmini Artırıyor

Lazer cihazı satışı ile ticaret dünyasına atılan Ebay, ABD’de kuruldu. 1995 yılında kurulan ve yetmiş milyar dolara ulaşan ticaret hacmi, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bir çok ülkede faaliyet göstermeye devam ediyor. Online alışveriş imkanlarının artması ile birlikte sitenin cirosu inanılmaz bir şekilde büyümeye başladı.

 

6-AliBaba Sınıfının En Popüler Seçeneği

Yirmi bin çalışanı olan ve seksen ülkede faaliyet gösteren bu site, Çin’de kuruldu. 1999 yılında faaliyete geçen ve günümüzde en büyük e-ticaret kapasitesine sahip bu site, yüz bin dolar ile işe başladı. Bu gün için üreticiden üreticiye, tüketiciden tüketiciye ve üreticiden tüketiciye kategorisinde en büyük kapasiteye sahip bir sitedir. Alibaba, gerek satış hacmi olsun, gerekse satış adedi olsun, en çok tercih edilen siteler arasında yer alıyor.

 

 7-Ve Amazon

Amazon, kitap satışı ile bu kategoride işe başlamıştır. 1994 yılında kurulan bu site, ancak ertesi yıl ilk siparişini alabilmiştir. Online kategoride kitap satan site, kısa zamanda elektronik, giyim ve aksesuar gibi birçok kategoride satış işlemi gerçekleştirmiştir. 50 milyar doları aşan iş hacmi ile dünyanın en popüler siteleri arasında yerini almış durumdadır. Sitenin geçen yıllarda bir saate yakın arızalanması sitenin milyonlarca dolar zarar etmesine neden oldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × five =